WIOSENNE WARSZTATY.

Rola rodzica/opiekuna nie jest łatwa. Dzieci, a wraz z nimi cały system rodzinny, stają przed wieloma wyzwaniami rozwojowymi. 

  • Jak wspierać dziecko w trudnym czasie? 
  • Jak rozpoznać, że istnieje problem? 
  • Jak rozmawiać? 
  • Jak dbać o bliskich i o siebie?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas wiosennej edycji warsztatów w ramach projektu  „Jestem PoMoc. Edycja 2”. Dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy możecie wziąć w nich udział BEZPŁATNIE!

Warsztaty psychoedukacyjne to forma wsparcia dla rodziców i opiekunów, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę i podnieść poziom kompetencji rodzicielskich. Warsztaty są również okazją do wymiany doświadczeń i porozmawiania z innymi rodzicami oraz naszymi psychologami/terapeutami prowadzącymi.

Terminy warsztatów:

25.03 – zachowania autoagresywne w depresji i nie tylko; LISTA REZERWOWA

15.04 – zaburzenia odżywiania się – co należy wiedzieć; LISTA REZERWOWA

22.04 – uzależnienia behawioralne i od środków psychoaktywnych;

13.05 – depresja i zachowania samobójcze u dzieci i młodzieży. LISTA REZERWOWA

Na warsztaty zapraszamy do naszej nowej siedziby przy ul. Dobrej 5 lok. 2 na warszawskim Powiślu. Warsztaty będą odbywały się w godz. 9:00-15:00.

Zapraszamy do zapisów poprzez formularz Google Forms pod linkiem: https://forms.gle/hKc5ru1J2jF21mcp9

Każdy, kto wypełni formularz, dostanie od nas informację zwrotną o zakwalifikowaniu się na warsztat. W poszukiwaniu tej informacji warto sprawdzać również folder spam.

Więcej informacji: 

Liczba miejsc jest ograniczona!

Zachowania autoagresywne w depresji i nie tylko

Podczas tego warsztatu skupimy Waszą uwagę na problemie autoagresji. Opowiemy o funkcjach takich zachowań, jakie są ich przyczyny, jak reagować i zadbać o siebie. Spotkanie poprowadzi psycholożka kliniczna dziecka  – Renata Chronowska.

Zaburzenia odżywiania się – co należy wiedzieć.

Warsztat wprowadzający w tematykę zaburzeń odżywiania się. Podpowiemy jak rozpoznać pierwsze objawy, co jest ich przyczyną, gdzie szukać pomocy i jak o nich rozmawiać. Warsztat poprowadzi Danuta Wieczorkiewicz, prezes Fundacji, a przede wszystkim specjalistka doświadczona w pracy z osobami z zaburzeniami łaknienia.

Uzależnienia behawioralne i od środków psychoaktywnych.

Czy wiecie, że aby odurzyć się środkami psychoaktywnymi, wystarczy krótka wizyta w aptece? Jeśli nie, to dobry powód, by zapisać się na ten warsztat. Praktyczną wiedzę z przykładami przekaże doświadczony farmaceuta – Tomasz Nasewicz.

Depresja i zachowania samobójcze u dzieci i młodzieży.

Podczas tego warsztatu skupimy się nie tylko na depresji (jej objawach, leczeniu), ale także na jej wpływie na myśli i w konsekwencji zachowania samobójcze. Poruszymy temat znaków ostrzegawczych oraz mitów związanych z samobójstwami. Warsztat poprowadzi Magdalena Zych, psycholog pracująca z dziećmi i młodzieżą.


Projekt finansuje m.st. Warszawa