Rola rodzica/opiekuna nie jest łatwa. Dzieci, a wraz z nimi cały system rodzinny, stają przed wieloma wyzwaniami rozwojowymi.
- Jak wspierać dziecko w trudnym czasie?
- Jak rozpoznać, że istnieje problem?
- Jak rozmawiać?
- Jak dbać o bliskich i o siebie?
Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas wiosennej edycji warsztatów w ramach projektu „Jestem PoMoc. Edycja 2”. Dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy możecie wziąć w nich udział BEZPŁATNIE!
Warsztaty psychoedukacyjne to forma wsparcia dla rodziców i opiekunów, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę i podnieść poziom kompetencji rodzicielskich. Warsztaty są również okazją do wymiany doświadczeń i porozmawiania z innymi rodzicami oraz naszymi psychologami/terapeutami prowadzącymi.
Terminy warsztatów:
25.03 – zachowania autoagresywne w depresji i nie tylko; LISTA REZERWOWA
15.04 – zaburzenia odżywiania się – co należy wiedzieć; LISTA REZERWOWA
22.04 – uzależnienia behawioralne i od środków psychoaktywnych;
13.05 – depresja i zachowania samobójcze u dzieci i młodzieży. LISTA REZERWOWA
Na warsztaty zapraszamy do naszej nowej siedziby przy ul. Dobrej 5 lok. 2 na warszawskim Powiślu. Warsztaty będą odbywały się w godz. 9:00-15:00.
Zapraszamy do zapisów poprzez formularz Google Forms pod linkiem: https://forms.gle/hKc5ru1J2jF21mcp9
Każdy, kto wypełni formularz, dostanie od nas informację zwrotną o zakwalifikowaniu się na warsztat. W poszukiwaniu tej informacji warto sprawdzać również folder spam.
Więcej informacji:
- e-mail: kontakt@zobaczejstem.pl
- nr tel.: 883 337 883
Liczba miejsc jest ograniczona!
Zachowania autoagresywne w depresji i nie tylko
Podczas tego warsztatu skupimy Waszą uwagę na problemie autoagresji. Opowiemy o funkcjach takich zachowań, jakie są ich przyczyny, jak reagować i zadbać o siebie. Spotkanie poprowadzi psycholożka kliniczna dziecka – Renata Chronowska.
Zaburzenia odżywiania się – co należy wiedzieć.
Warsztat wprowadzający w tematykę zaburzeń odżywiania się. Podpowiemy jak rozpoznać pierwsze objawy, co jest ich przyczyną, gdzie szukać pomocy i jak o nich rozmawiać. Warsztat poprowadzi Danuta Wieczorkiewicz, prezes Fundacji, a przede wszystkim specjalistka doświadczona w pracy z osobami z zaburzeniami łaknienia.
Uzależnienia behawioralne i od środków psychoaktywnych.
Czy wiecie, że aby odurzyć się środkami psychoaktywnymi, wystarczy krótka wizyta w aptece? Jeśli nie, to dobry powód, by zapisać się na ten warsztat. Praktyczną wiedzę z przykładami przekaże doświadczony farmaceuta – Tomasz Nasewicz.
Depresja i zachowania samobójcze u dzieci i młodzieży.
Podczas tego warsztatu skupimy się nie tylko na depresji (jej objawach, leczeniu), ale także na jej wpływie na myśli i w konsekwencji zachowania samobójcze. Poruszymy temat znaków ostrzegawczych oraz mitów związanych z samobójstwami. Warsztat poprowadzi Magdalena Zych, psycholog pracująca z dziećmi i młodzieżą.