Jak zmotywować nastolatka do skorzystania z pomocy psychologicznej? WARSZTATY!

Drodzy rodzice nastolatków!

Zapraszamy Was serdecznie na bezpłatny warsztat online „Jak motywować dorastających młodych ludzi do sięgnięcia po pomoc psychologiczną?”. Warsztaty odbędą się 25 stycznia godz. 18:00-20:30.

Okres dojrzewania i wkraczania w dorosłość to czas trudny, zarówno dla dzieci (które dziećmi już przestają być), jak i dla rodziców. To czas zmian, burz i sztormów, które, choć niełatwe do przetrwania, to z perspektywy rozwojowej są naturalne, a nawet niezbędne, by młody człowiek wypłynął na szerokie wody dorosłości i niezależności. Zdarza się jednak, że ta i tak niełatwa droga, zostaje dodatkowo skomplikowana przez trudności wymagające konsultacji ze specjalistą z zakresu zdrowia psychicznego, co często spotyka się z oporem nastolatka/młodego dorosłego.

Co w takiej sytuacji rodzic lub opiekun może zrobić?

Celem warsztatu jest wsparcie rodziców i opiekunów w rozmowach mających na celu zmotywowanie nastolatka/młodego dorosłego do sięgnięcia po pomoc psychologiczną. Omówione zostaną sytuacje, w których warto rozważyć sięgnięcie po profesjonalną pomoc oraz przykłady specjalistów, którzy takiej pomocy mogą udzielić. Uczestnicy poznają także kluczowe zasady dialogu motywującego będącego istotnym elementem z nastolatkiem/młodym dorosłym, a także dowiedzą się, z czego może wynikać opór rozmówcy i jak na niego reagować będąc rodzicem czy opiekunem. Nabytą wiedzę uczestnicy będą mieli okazję przećwiczyć w praktyce w trakcie warsztatu.

Warsztat poprowadzi: Katarzyna Mietniowska – studentka IV roku Psychologii (specjalność Psychologia Kliniczna i Osobowości) w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University, wolontariuszka współpracująca z Fundacją Zobacz… JESTEM. Na co dzień pracująca jako coach, coach zespołowy i trenerka kompetencji miękkich, specjalizująca się w szkoleniach z zakresu efektywnej komunikacji, motywacji i budowania relacji.

Zapraszamy do zapisu na warsztat poprzez wypełnienie formularza Google: https://forms.gle/ir4nZgkamtejkzJbA

Więcej informacji telefonicznie (nr tel. 883 337 883) lub mailowo na adres: magdalena.zych@zobaczjestem.pl

Warsztat odbędzie się na platformie Google Meet. Limit uczestników: 20 osób.