Telefony wsparcia – pomoc jest możliwa

„W zamkniętych polskich domach cierpią najmłodsi. W marcu interwencji konsultantów w skrajnie niebezpiecznych sytuacjach było 76 – prawie dwa razy więcej niż zwykle. Psychologowie alarmują: agresja będzie rosła.

  • Konsultanci telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży odebrali w marcu 5239 telefonów od dzieci. Wiadomości tekstowych przyszło aż 1145, podczas gdy w lutym było ich 729. – Wolą pisać, bo w często małym mieszkaniu rodzic jest bez przerwy obok – mówi Paula Włodarczyk, koordynatorka telefonu. – Są rozżalone i zagubione w nowej sytuacji. Boją się i o siebie i o rodziców.
  • Piszą też te, które doświadczają przemocy. To zwykle długie, bardzo trudne wiadomości, ale zdarzają się też lakoniczne – to już rozpaczliwe wołanie o pomoc.
  • W czasie izolacji oprawca może wyładować emocje tylko w czterech ścianach, dziecko zostawione jest bez pomocy i nie ma gdzie uciec. To przepis na tragedię – ocenia psycholog i specjalistka terapii środowiskowej Agata Woyciechowska.

To post Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Pamiętajcie, że pomoc jest możliwa! Specjaliści czekają na Was w telefonach wsparcia:

Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę” prowadzi bezpłatny i ogólnopolski telefon zaufania dla młodych ludzi: 116 111

Fundacja ITAKA prowadzi całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym pod telefonem: 800 70 22 22

Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci: 800 100 100

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12

Ilustracja: Gabriela Ochalik ; instagram: @och.gabrielaochalik