Prewencja ryzyka samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Skąd mieliśmy wiedzieć?

Dziś przychodzimy do was z poleceniem książkowym. Agata Rudnik i wydawnictwo Difin mają dla nas bardzo wartościową propozycję.

Rozmawiając z bliskimi osób, które podjęły próbę samobójczą, nieraz można usłyszeć: „Skąd mieliśmy wiedzieć?”. Co powinno nas niepokoić? Jakie są pierwsze oznaki tego, że dziecko przeżywa kryzys? Jak pomóc i gdzie szukać pomocy? W książce znajdziemy m.in. informacje dotyczące tego, jak aktywnie reagować i wspierać osobę w kryzysie oraz jak wygląda pomoc specjalistów. Dodatkowo uwzględnione zostały najnowsze wyzwania, z jakimi przychodzi nam się mierzyć, takie jak m.in. hejt w sieci, „rzeczywistość” mediów społecznościowych, świat w/po pandemii. Obserwujmy, słuchajmy, pytajmy…, aby WIEDZIEĆ.

W obliczu ogromnego kryzysu w jakim są dzieci i młodzież warto dowiadywać się jak odczytywać sygnały. Świadomość problemu jest niezbędna do udzielenia pomocy. Ta książka jest swego rodzaju drogowskazem i z pewnością bardzo wartościową pozycją, po którą warto sięgnąć.

Więcej informacji na stronie wydawnictwa: Prewencja ryzyka samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Skąd mieliśmy wiedzieć? (difin.pl)