BEZPŁATNY DZIENNY ODDZIAŁ TERAPEUTYCZNY DLA MŁODZIEŻY

W odpowiedzi na palący problem kryzysu zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży, nasza Fundacja wspólnie z Xiaomi Polska rozpoczyna projekt “Dzienny Oddział Terapeutyczny (DOT)”.

Chcemy zapewnić wsparcie dla osób w wieku 14-18 lat, zmagającymi się m.in. z objawami depresji, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami odżywiania się oraz osobom samookaleczającym się i zagrożonym samobójstwem. Przeprowadzimy 5 turnusów terapeutyczno-diagnostycznych. I turnus rozpocznie się już 20 listopada tego roku!

Przez 3 tygodnie młodzi uczestnicy będą spotykać się od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00. DOT będzie miał miejsce przy ulicy Dobrej 5/2 w Warszawie .W ramach Dziennego Oddziału Terapeutycznego prowadzone będą :terapia grupowa, terapia indywidualna, konsultacje wychowawcze dla rodziców/opiekunów, diagnoza W czwartym tygodniu każdego turnusu spotkamy się z opiekunem prawnym, aby przekazać wyniki diagnozy i zalecenia do dalszego postępowania terapeutycznego. Przez 6 miesięcy po opuszczeniu Oddziału będziemy monitorować proces leczenia poprzez regularne spotkania online z rodzicami uczestników turnusu (co dwa tygodnie)

Jak wygląda proces rekrutacji?

Należy wysłać mail na adres: oddzial.terapeutyczny@zobaczjestem.pl Koordynatorka Oddziału umówi się na rozmowę telefoniczną. Po rozmowie telefonicznej otrzymają Państwo formularz rejestracyjny. Koordynatorka skontaktuje się z wybranymi osobami w celu umówienia rozmowy kwalifikacyjnej, a następnie udzieli informację o możliwości przyjęcia do Oddziału.