Otwarcie Kryzysowego Oddziału Ratunkowego!

Jeszcze kilka miesięcy temu nie wiedzieliśmy, w co włożyć ręce planując remont lokalu, a już 4 lutego będziemy mogli powitać was na Dobrej 5 m. 2 w naszej drugiej siedzibie!

Otwieramy KRYZYSOWY ODDZIAŁ RATUNKOWY! Miejsce, do którego będą mogły przyjść osoby niepełnoletnie bez wiedzy/zgody rodzica i porozmawiać o swoich problemach. Otrzymają bezpłatną pomoc, bez czekania w długich kolejkach.

Zosia (lat 16) po nieudanej próbie samobójczej wie, że to nie rozwiązało jej kłopotów w szkole. Gdyby miała wtedy z kim porozmawiać, może wybrałaby inne rozwiązanie.

Rodzice Tomka widzieli, że myśli o czymś trudnym. Widzieli, że dziwnie się zachowuje. Zaczęli nawet szukać dla niego pomocy, ale ze względu na długie kolejki nie doczekali się na konsultację z psychologiem…

Kasia przyszła do Fundacji w dniu swoich osiemnastych urodzin i poprosiła o pomoc. Wcześniej nie mogła, bo osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodzica na terapię, a ona nie chciała ich martwić tym, że od kilku miesięcy się okalecza.

Takie historie są naszą fundacyjną codziennością. Wiele dzieci tak, jak nasza Kasia, nie umie/nie chce powiedzieć rodzicowi o tym, że potrzebuje pomocy. Częstym powodem jest ich troska o nas dorosłych. Nie chcą nas martwić tym, że się samookaleczają, że źle o sobie myślą, że mają myśli samobójcze.

Teraz dzięki Waszej pomocy i wsparciu możemy realizować naszą misję. Przed nami dużo pracy, ale wiemy, że będzie warto!

4 luty to także nasze 10. urodziny. Mamy co świętować, a chcemy świętować w Waszej obecności. Od 10:00 do 18:00 można przyjść na Dobrą, porozmawiać z nami, wypić herbatę/kawę i obejrzeć nasz nowy lokal.

ZAPRASZAMY!