Danuta Wieczorkiewicz
Psycholog, absolwentka 4-letniego kursu psychoterapii indywidualnej i grupowej przy Katedrze Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego a także studiów podyplomowych z Seksuologii Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od kilku lat pracuje z osobami borykającymi się z zaburzeniami łaknienia. Prezes i założyciel Fundacji Zobacz… JESTEM.
Tomasz Nasewicz i Małgorzata Serafin-Nasewicz
Farmaceuci, ukończyli kierunek Farmacja Apteczna na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Białymstoku w 1998r. Od kilkunastu lat cieszą się zaufaniem pacjentów warszawskich aptek. W ramach ciągłego dokształcania zawodowego uczestniczą w wielu kursach, szkoleniach i sympozjach naukowych o bardzo różnorodnej tematyce w większości zakończonych egzaminem. Przykładowe szkolenia: „Opieka farmaceutyczna: problemy lekowe – rodzaje, przyczyny, rozpoznawanie”, „Opieka farmaceutyczna jako gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa farmakoterapii oraz jej wpływ na kondycję ekonomiczną aptek”, „Współpraca lekarza i farmaceuty w zwalczaniu wybranych problemów chorobowych”, „Interakcje lekowe w pediatrii z punktu widzenia farmaceuty – czy zawsze oczywiste?”, „Powikłania polekowe”, „Narkotyki i problem narkomanii w Polsce”, „Suplementy diety”, „Choroby polekowe – zapobieganie, wykrywanie i leczenie”, „Postępy w dziedzinie leku roślinnego”, „Farmakoterapia w pediatrii”, „Uzależnienie od alkoholu – choroba alkoholowa – zapobieganie, leczenie, skutki”, „Środki dopingujące dostępne w aptekach oraz skutki ich zażywania”, „Nutraceutyki, suplementy, witaminy”, „Współczesne metody leczenia otyłości”. Szkolenia organizowane są przez Akademie Medyczne z różnych miast Polski (Warszawa, Poznań, Łódź, Lublin), Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne, Okręgową i Naczelną Izbę Aptekarską, Akademię Kształcenia Ustawicznego Lancet i inne ważne w świecie naukowym instytucje. Przygotowują i prowadzą szkolenia dla pracowników i podopiecznych Schroniska dla Chorych Bezdomnych Betlejem oraz Ośrodka Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży Etezja.
Renata Chronowska
Z wykształcenia pielęgniarka, psycholog kliniczny dziecka, absolwentka SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego w Warszawie.
Ukończyła szkolenie podyplomowe “Psychoterapia dzieci, młodzieży i rodzin – podejście systemowe”, uzyskując kwalifikacje do prowadzenie terapii indywidualnej dzieci i młodzieży oraz terapii rodzin. Obecnie kształci się w zakresie „Psychotraumatologii w praktyce” na zajęciach organizowanych przez Pomorskie Centrum Psychotraumatologii.
Swoją pracę poddaje superwizji.
Od wielu lat związana z Rodzinnym Domem Dziecka. Doświadczenie w interwencji kryzysowej zdobywała pracując w telefonach wsparcia około straty.
W Fundacji Zobacz…JESTEM pracuje indywidualnie z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi warsztaty dla dzieci i rodziców oraz grupę wsparcia dla rodziców dzieci dokonujących samouszkodzeń i prób samobójczych.
Magdalena Zych
Absolwentka psychologii z tytułem magistra na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
Ukończyła szereg kursów z tematyki interwencji kryzysowej oraz zachowań samobójczych i samookaleczeń prowadzonych przez Polskie Towarzystwo Suicydologiczne oraz Dolnośląskie Centrum Psychoterapii.
Posiada certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych. Ukończyła półroczne Studium Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Absolwentka kierunku tłumaczenie specjalistyczne (języki: angielski i niemiecki) z tytułem magistra na Uniwersytecie Warszawskim.
W Fundacji koordynuje pracę wolontariuszy i stażystów, prowadzi i przygotowuje szkolenia oraz warsztaty. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi spotkania również w języku angielskim.
Przemysław Stańczyk
psycholog i psychoterapeuta. Doskonali swój warsztat w szkole psychoterapii systemowo-psychodynamicznej w podejściu zintegrowanym, akredytowanym przez Polskie Towarzystw Psychiatryczne. Kurs jest prowadzony przez Krakowską Fundację KONTEKST Na Rzecz Psychoterapii i Terapii Rodzin pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. Barbary Józefik.
„Dużą część pracy terapeutycznej poświęcam na pracę z parami i rodzinami. Doświadczenie w tym zakresie zdobyłem pracując między innymi w warszawskich domach dziecka, gdzie zajmowałem się analizowaniem struktury i problemów rodzinnych oraz stałym wsparciem psychologicznym dzieci i młodzieży. Obecnie prace w tym zakresie kontynuuję w ośrodku ukierunkowanym na wieloaspektowe wspieranie rodzin.
Jestem certyfikowanym trenerem TUS I i II stopnia (Trening Umiejętności Społecznych).W pracy z dziećmi uwzględniam potrzeby systemu rodzinnego. Pomagam parom, które przeżywają kryzys w związku, zmagają się z trudnościami i nieporozumieniami. Współpracuję z rodzicami, którzy mają problemy wychowawcze i problemy w komunikacji. Wspieram pary, które borykają się z problemami wzajemnego niezrozumienia, zdrady, trudności komunikacyjnych. Zajmuję się terapią młodzieży i dorosłych w formie indywidualnej i grupowej. Problematyka z jaką pracuję obejmuje m. in. zaburzenia nastroju, problemy rozwojowe (w tym dotyczące tożsamości płciowej i orientacji seksualnej), trudności adaptacyjne, trudności w nawiązaniu relacji.”
W pracy terapeutycznej zajmuję się problemami osób przy jednoczesnym uwzględnianiu wpływu relacji jakie tworzą z innymi. W relacji terapeutycznej szczególnie ważne są dla mnie poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia. W terapii par i rodzin szanuję potrzeby wszystkich jej członków i zachowuje bezstronność.
W Fundacji Zobacz…JESTEM prowadzi terapie indywidualną oraz rodzinną.
Alicja Kucharska-Marczyk
Psycholog, psychoterapeutka w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego (poznawczo-behawioralnej) Crescentia.
Tytuł magistra psychologii ze specjalnością kliniczną zdobyła na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyła dwuletnie studia podyplomowe z Seksuologii klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Pracuje z dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi. Doświadczenie w pracy z pacjentami zdobywała m.in. na oddziale psychiatrycznym w szpitalu na Nowowiejskiej w Warszawie, w poradniach psychologicznych, ośrodkach środowiskowej opieki psychologicznej i psychiatrycznej oraz w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.
W Fundacji Zobacz… Jestem pracuje indywidualnie z młodzieżą i młodymi dorosłymi. Swoją pracę poddaje superwizji u certyfikowanego superwizora.
Agata Barańczuk
Psycholog, absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie (specjalność: psychologia kliniczna i zdrowia).
Jest w trakcie 4-letniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO. Ukończyła I stopień szkolenia z zakresu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach w Centrum TSR.
Swoje doświadczenie rozwijała w specjalistycznym centrum diagnozy i terapii oraz prowadząc zajęcia indywidualne oraz grupowe w fundacji dla dzieci i młodzieży. Współpracowała także z akademią piłkarską, w której realizowała treningi mentalne ukierunkowane na psychoedukację oraz zdobywanie kompetencji emocjonalnych. Obecnie prowadzi indywidualne terapie osób dorosłych, doświadczających m.in. zaburzeń nastroju, nadmiernego stresu, obniżonej samooceny, kryzysów.
Agata Przesmycka
Psycholog, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalizacja z psychologii klinicznej: psychoterapia zaburzeń psychicznych).
Jest w trakcie procesu certyfikacji w zakresie Psychoterapii Pozytywnej (WAPP, Wiesbaden, Niemcy).
Doświadczanie pracy z pacjentami zdobywała m.in. w: w pracowni psychoterapii, na oddziale psychiatrycznym Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Dziekanka w Gnieźnie, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
W Fundacji Zobacz… Jestem współprowadzi Dzienny Oddział Terapeutyczny, terapię grupową, konsultuje i wspiera młodzież oraz ich rodziców. Prowadzi terapię indywidualną młodzieży i dorosłych. Swoją pracę poddaje superwizji u certyfikowanego superwizora TPP.