Jestem PoMoc – spotkania psychoedukacyjne dla rodziców i opiekunów

W wychowaniu nie ma jednej słusznej drogi – jest ich wiele.

Fundacja Zobacz…JESTEM zaprasza na jesienny cykl spotkań warsztatowo-wykładowych dla rodziców, opiekunów oraz bliskich z otoczenia dzieci i młodzieży.  Okres dojrzewania określany jest mianem „drugich narodzin” – jest to czas intensywnych przemian biologicznych, psychologicznych i społecznych. Przed młodymi osobami stoi wiele zadań rozwojowych, m.in osiągnięcie niezależności osobistej, dojrzałych więzi z rówieśnikami, przygotowanie  do kariery zawodowej i niezależności. Te i inne czynniki powodują trudności rozwojowe,  kryzysy, a czasami chorobę.

Jak zatem mądrze chronić dzieci? Jak rozmawiać z nastolatkiem? Jak rozumieć odpowiedzialność? Jak wspierać „z bocznej linii boiska”? 

Jak zadbać o siebie? Jak radzić sobie z poczuciem winy, samotnością? Czy zmiana w rodzicach powoduje zmianę w dzieciach?

Podczas spotkań w naszej fundacji spróbujemy odpowiedzieć na te i inne pytania, porozmawiamy o Państwa doświadczeniach, poprowadzimy miniwykład na temat wybranej choroby czy zaburzenia.

Na spotkania zapraszamy w soboty w godzinach 9:00-15:00 do siedziby fundacji w Warszawie, ul. Czerniakowska 159 kl.I domofon 200. O zmianach związanych z sytuacją epidemiologiczną będziemy informować na bieżąco.
Zapisy: pomoc@zobaczjestem.pl, 883 336 883

2 października 2021  Depresja, zachowania ryzykowne u dzieci

9 października 2021 Przemoc rówieśnicza

16 października 2021 Zaburzenia odżywania się

23 października 2021  Uzależnienia chemiczne i popędowe

Spotkania wykładowo-warsztatowe są bezpłatne, realizowane w ramach projektu „Jestem PoMoc” współfinansowanego ze środków m.st. Warszawa.