Urban Market wiosna 2014 – relacja

Urban Market wiosna 2014

W niedzielę, 13 kwietnia na warszawskim Powiślu odbyła się 8. edycja Urban Market. A my oczywiście wzięliśmy w niej udział. Prezes Fundacji – psycholog Danuta Wieczorkiewicz, pedagog Katarzyna Brzoza oraz nasi dwaj wolontariusze dzielnie reprezentowali Fundację podczas całodniowej imprezy.

Wśród mnóstwa smakołyków i rarytasów, nasze stoisko wyróżniało się w sposób szczególny. Dlaczego? Bo przy nim gromadziły się dzieci, aby wspólnie z nami kreatywnie spędzić czas.

A było co robić. Dzieci wraz z Rodzicami za pomocą kolorowych foremek wycinały ciasteczka z masy solnej oraz tworzyły inne cuda przy udziale własnych rączek i wyobraźni. Farby do twarzy pozwoliły dzieciom przenieść się w krainę bajki i przez chwilę stać się ulubionym bohaterem. Dmuchaliśmy także kolorowe balony, z których robiliśmy różne postacie albo po prostu odbijaliśmy je wysoko do góry. Dużą niespodzianką był mini kurs robienia bransoletek z kolorowych koralików i sznurków. Nawet chłopcom się podobało. A dla tych z naszych małych przyjaciół, którzy odkryli w sobie coś z budowniczego lub architekta, przygotowaliśmy stosy chrupek kukurydzianych, z których powstawały nie lada budowle.

Zajęć dla dzieci było co nie miara, dlatego też Rodzice mogli spokojnie skorzystać z rozmowy i konsultacji z psychologiem Danutą Wieczorkiewicz – ekspertem z zakresu profilaktyki i leczenia zaburzeń odżywiania się, a z pedagogiem Katarzyną Brzozą mogli porozmawiać na tematy związane z wychowaniem oraz poznać kilka sposobów na jadka i niejadka.

Oby więcej takich wydarzeń!

Zdjęcia autorstwa: Eliza Krakówka, pochodzą ze strony Urban Market na Facebook.com.