Tydzień Rodzin – II edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego

Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii „Dialog” z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na II Edycję Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Tydzień Rodzin: Walcząc o Istnienie”, która odbędzie się w dniach 14-16 maja 2014 roku na Wydziale Psychologii UW.

Początki

Inspiracją dla powstania i realizacji projektu jest ustanowiony przez ONZ 15 maja Międzynarodowy Dzień Rodzin, który ma na celu pogłębienie świadomości społecznej na temat problemów rodzin.

W nawiązaniu do 20 rocznicy obchodów tego święta pragniemy przyjrzeć się trudnościom rodzin doświadczających trudnej sytuacji życiowej związanej z zagrożeniem życia.

Czym jest Tydzień Rodzin?

Wydarzenie ma charakter edukacyjny i jest poświęcone problematyce rodzin oraz metodom ich wspierania by przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu. Każdy dzień poświęcony jest innej tematyce związanej z doświadczaniem przez rodziny zagrożenia życia – niepłodności, zaburzeniom odżywiania oraz chorobom onkologicznym.

Organizowane w ramach Tygodnia Rodzin spotkania stanowią okazję do zapoznania się ze specyfiką doświadczanych przez rodziny trudności oraz poznania form pracy z rodzinami, by wspierać je w radzeniu sobie z trudną sytuacją życiową.

Tydzień Rodzin to przede wszystkim czas wymiany doświadczeń naukowców, praktyków oraz studentów. Przewidziano wykłady ekspertów, prezentacje stowarzyszeń zajmujących się pracą z rodzinami oraz wystąpienia studenckie.

Kiedy i gdzie?

14-16 maja na Wydziale Psychologii UW.

Swoim doświadczeniem i wiedzą z uczestnikami projektu podzielą się także praktycy z fundacji i stowarzyszeń wspierających rodziny „walczące o istnienie” m.in. nasza Fundacja „Zobacz… Jestem”, Stowarzyszeń „Nasz Bocian” oraz „Amazonki”, a także z Centrum Pomocy Bezpłodnym „Wielkie Chcenie”.

O szczegółach wydarzeniach  można poczytać tutaj: http://klebeknerwow.pl/www_dialog/index.php/tydzien-rodzin

Tydzien Rodzin plakat - Fundacja Zobacz... JESTEM

Tydzien Rodzin zaburzenia odzywiania - Fundacja Zobacz... JESTEM