Spotkania psychoedukacyjne dla rodziców i opiekunów – Jestem PoMOC

Okres dojrzewania to czas intensywnych przemian biologicznych, psychologicznych i społecznych. Przed młodymi ludźmi stoi wiele zadań rozwojowych, takich jak osiągnięcie niezależności, budowanie dojrzałych więzi z rówieśnikami, przygotowanie do kariery zawodowej i samodzielności. Jest to też etap narażony na szczególne ryzyko związane z postawionymi przed młodzieżą zadaniami, które często okazują się zbyt trudne dla młodego organizmu. Nagromadzone napięcie wpływa na funkcjonowanie całego systemu rodzinnego.

Jak zatem mądrze rozmawiać z nastolatkiem? Jak rozumieć i jak wspierać?

Ale także:

Jak zadbać o siebie? Jak radzić sobie z poczuciem winy, samotnością? Czy zmiana w rodzicach powoduje zmianę w dzieciach?

Fundacja Zobacz…JESTEM zaprasza na jesienny cykl spotkań warsztatowo-wykładowych dla rodziców, opiekunów oraz bliskich z otoczenia dzieci i młodzieży. Podczas spotkań spróbujemy wspólnie odpowiedzieć na te i na wiele innych pytań, porozmawiamy o Państwa doświadczeniach oraz spróbujemy zadbać o burzliwą teraźniejszość tak, aby przyniosła spokojną przyszłość. Na spotkaniach będą Państwo mieli okazję poznać bliżej zagrożenia, które mogą spotkać Wasze dzieci oraz dowiedzieć się, jak je rozpoznać i im zapobiec.

Zapraszamy na bezpłatne spotkania wykładowo-warsztatowe dla rodziców i opiekunów w ramach projektu Jestem PoMOC:

Jeśli warunki będą na to pozwalały, zajęcia będą odbywały się stacjonarnie w siedzibie Fundacji Zobacz…JESTEM przy ul. Czerniakowskiej 159 w Warszawie (kl. I domofon 200). W razie konieczności, spotkania będą się odbywały on-line.

Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów z zakresu psychologii, seksuologii, farmakologii i prawa.


Spotkania odbywają się w ramach realizacji zadania publicznego Jestem PoMOC współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy.

Zapisy: tel.: 883 337 883, e-mail: pomoc@zobaczjestem.pl