Patronat medialny – „ROXY”

„Roxy” to mrożące krew w żyłach spojrzenie na epidemię opioidów, autorstwa Neala Shustermana i Jarroda Shustermana, bestsellerowego duetu „New York Timesa”.

Nad światem zwykłych ludzi rozciąga się toksyczna kraina iluzji, w której trwa niekończąca się Impreza. Ludzie znają jej uczestników po prostu jako „narkotyki”, „opioidy”, „leki”. Ale tutaj są oni złowrogimi bogami, bawiącymi się losem śmiertelników. Dwoje z nich, Roxy i Addison, założyło się o to, które z nich szybciej doprowadzi swoją ofiarę na samo dno…

Ich celem są Isaac i Ivy Ramey. Ivy jest nadpobudliwa i ma problemy z koncentracją. Isaac desperacko stara się wyzdrowieć po kontuzji sportowej, która może przekreślić jego szanse na stypendium. Oboje sięgają po pigułki, które mają im pomóc.

To początek ich wyścigu na dno, w którym stawką są życie i śmierć… Czy któreś z nich go wygra? I czym tak naprawdę jest w tym przypadku wygrana?

Dlaczego warto?

  • Niezwykle ważny, aktualny temat – uzależnienia (np. od leków), które mogą dotknąć każdego z nas
  • Wciągająca akcja – dychotomia między pomocą i ulgą, którą mają dawać leki, a skutkami ubocznymi uzależnienia, które może pociągnąć na dno ludzi pełnych ambicji i marzeń 
  • Fenomenalny, zaskakujący czytelnika pomysł na narrację
  • Silna identyfikacja z głównymi bohaterami i kibicowanie ich wyborom
  • Bestsellerowi autorzy „New York Timesa”

My polecamy i dumnie patronujemy medialnie tej powieści. :)