Zakończyliśmy cykl „Anoreksja, bulimia, uzależnienia” na Woli

W ubiegłą sobotę zakończyliśmy II edycję spotkań edukacyjnych z cyklu „Anoreksja, bulimia, uzależnienia – jak sobie radzić będąc rodzicem?” współfinansowanych przez Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Cieszy nas taka liczba zgłoszeń. Daje nam to poczucie, że to, co staramy się robić ma sens i czasem nawet pomaga :)

Ze względu na przerastającą nasze możliwości lokalowe (przy ul. Siennej) ilość uczestników, niektóre ze spotkań odbyły się w siedzibie Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia przy ul. Syreny 18.

Dziękujemy Urzędowi za udostępnienie nam super przyjaznej sali.

Dziękujemy Pani Izie Musiał z WSSiZ za to, że była z nami i dzielnie, zamiast odsypiać pracowity tydzień, sobotnim rankiem przybyła promieniejąc, aby otworzyć wrota Urzędu. Pani Iza wytrwała z nami do końca ,a nawet zaszczyciła nas swoją obecnością oraz mini wykładem dla uczestników na temat możliwości uzyskania pomocy i tego, jak duży wpływ mamy na decyzję związane z działaniami Urzędu i współpracującymi z nim organizacjami, my – rodzice, my – nauczyciele i my – zwykli mieszkańcy.

Wam, Drodzy Uczestnicy, chylimy czoła za to, że:
…chcecie się uczyć i zdobywać wiedzę na temat zagrożeń czyhających na Wasze dzieci
…pomimo, trudu związanego z chorobą Waszego dziecka, dzielnie znosicie „bicie po łapkach” i chcecie dokonywać zmian, które będą pomocne dla Waszych dzieci w procesie leczenia
…jako nauczyciele i pedagodzy chcecie umieć dostrzegać niepokojące symptomy u swoich wychowanków i wiedzieć, jak na nie reagować
…dzielicie się swoimi doświadczeniami, troskami i emocjami
…wspieracie siebie nawzajem
… jest w Was wola walki
i…że z uwagą słuchacie naszych specjalistów i wystawiacie im same dobre stopnie.

Dajecie nam – Fundacji Zobacz JESTEM siłę do dalszego działania!

Dla przypomnienia, warsztaty dotyczące podstawowych informacji o zaburzeniach łaknienia i zachowaniach ryzykownych, a także zajęcia dotyczące komunikacji i tego, jak rozmawiać i jak pomagać dzieciom i młodzieży, prowadziły Danuta Wieczorkiewicz – psycholog, seksuolog, Prezes Fundacji Zobacz…JESTEM oraz Katarzyna Brzoza – pedgaog i profilaktyk.

O lekach, suplementach diety i narkotykach fascynujący wykład przeprowadzili nasi cudowni magistrzy farmacji – Małgorzata Serafin-Nasewicz i Tomasz Nasewicz.

Okiem lekarza spojrzała na zaburzenia odżywiania się i uzależnienia wspaniała Pani Doktor Alicja Sapała-Smoczyńska, lekarz w trakcie specjalizacji z pediatrii.

Anoreksja, bulimia Wola - Fundacja Zobacz... JESTEM-1

Dla tych, którzy nie zdążyli lub nie mogli uczestniczyć w naszych zajęciach … będą kolejne spotkania!

Zapraszamy do śledzenia naszych aktualności na stronie i na profilu facebook’owym.

Na koniec, mała fotorelacja z warsztatów na Woli.

Anoreksja, bulimia Wola - Fundacja Zobacz... JESTEM-2