NASI WOLONTARIUSZE:

Magdalena-Forys1-260x260

Magdalena Foryś

Od najmłodszych lat związana z fundacjami i stowarzyszeniami, jako wolontariuszka i koordynatorka. Łączy przeciwieństwa. Cały czas ucząca się socjolożka. Przyjaźni się z Internetem i social media. Działa w nieformalnych grupach artystycznych. Szuka alternatywnych rozwiązań. Ma w planach wydanie kilku książek, założenie kapeli, naukę chińskiego. W wolnych chwilach lubi gapić się w niebo, godzinami rozmawiać o czymś i o niczym, słuchać dziwnej muzyki, oglądać filmy w masowych ilościach, pracować twórczo z ciałem, podróżować do mało popularnych miejsc i spędzać czas ze swoim psem w lesie. Ciągle chce się czegoś uczyć.

Nadal wierzy, że świat można zmieniać na lepsze głośnymi, masowymi akcjami, jak i drobnymi, codziennymi gestami.

Obszary które ją interesują to integralność wewnętrzna, ekspresja ciała, wykluczenia, przestrzeń miejska, ekonomia społeczna, aktywność obywatelska, alternatywne metody rozwiązywania konfliktów i wiele innych.

Wspiera Fundację w jej działaniach wirtualnych i poza wirtualnych. Jej dziecięca historia nie była łatwa, dlatego cieszy się, że może pracować na rzecz dzieci, młodzieży i młodych dorosłych. Nadrabia zaległości szczęśliwego dzieciństwa. Jest też gruba i się tego nie wstydzi. Działa na rzecz społeczności ikselek. Oprócz tego prowadzi warsztaty, szkoli i pisze bloga.

Pasek_Zobacz_JESTEM-1

Magda PłatekMagda Płatek

Lubię pomagać, lubię dbać o innych i uwielbiam zabawę z dziećmi. Fundacja jest dla mnie magicznym miejscem, w którym uzyskałam wiele ciepła i dobroci. Otrzymując tak wiele, chciałam móc dzielić się tym  z innymi, dlatego też zdecydowałam się na wolontariat.

Pasek_Zobacz_JESTEM-1

Roza WieczorkiewiczRóża Wieczorkiewicz

Ja być Róża.
Róża lubi zwierzęta – anime-konie.
Róża lubi pomagać.
A tak bez żartów uwielbiam pomagać ludziom, zwierzętom – wszystkim. W fundacji zajmuje się opieką nad dziećmi.

Pasek_Zobacz_JESTEM-1

Gosia Kocon
Gosia Kocon

Przychodząc do Fundacji, zawsze poprawia mi się humor. Moją pasją jest florystyka. Ostatnio zajmuję się arteterapią. Tym co umiem i kocham, z radością dzielę się z innymi. Uwielbiam pomagać. W Fundacji wolontaryjnie dzielę się swoimi umiejętnościami terapii przez sztukę, prowadząc cykl warsztatów o tej tematyce

Pasek_Zobacz_JESTEM-1

Antek KorczakAntek Korczak

Teatr jest fajny. Sztuki walki są fajne. Pomaganie jest fajne.

Pasek_Zobacz_JESTEM-1

Ewa Jaroch

Prowadzę fora internetowe – pomocowe – dotyczące różnego rodzaju zaburzeń. Interesuję się tematyką zaburzeń odżywiania się. Uwielbiam czytać. Mam umysł techniczny i w tym zakresie staram się pomagać w działaniu Fundacji. Uwielbiam przychodzić do Fundacji, uwielbiam kawę robioną przez Antka. Jest to miejsce, w którym odpoczywam i zdobywam nowe umiejętności.

Pasek_Zobacz_JESTEM-1

Joanna Kaczyńska

25 lat. Z wykształcenia psycholog kliniczny i psychodietetyk po Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W fundacji Zobacz…JESTEM, stażystka. „Zawodowo” najbardziej interesują ją zaburzenia odżywiania się i ich profilaktyka. Prywatnie, najbardziej lubi psy i pizze.

Pasek_Zobacz_JESTEM-1

Karolina GaKarolina Gackowskackowska

Nazywam się Karolina i mam 34 lata. Chcę się podjąć wolontariatu, bo chcę zmienić swoje życie, a jeżeli przy okazji komuś pomogę to tym lepiej. Od 9 lat mieszkam w Warszawie i uczęszczam na terapię. Przeszłam anoreksję, bulimię, mam też zdiagnozowane zaburzenia osobowości Borderline. Chciałabym, aby Fundacja stała się moim drugim domem, bo jestem bardzo samotną osobą, też pewnie z racji moich zaburzeń. Chcę nauczyć się funkcjonować w grupie i być jej częścią. Nie chcę nosić dłużej etykiety Borderline, chcę być zwyczajną, miłą, dającą się lubić dziewczyną. Mam trzy koty, ukończyłam amerykanistykę, bo zawsze chciałam uciec z rodzinnego domu do Stanów, ale myślę, że tu w Warszawie i pod skrzydłami mojej terapeutki i Fundacji właśnie znalazłam swoje miejsce. Obecnie pracuję zawodowo. Wciąż biorę leki, które pomagają mi pohamować się z napadami bulimicznymi i impulsami, ale chciałabym kiedyś móc funkcjonować bez nich. Ogólnie myślę, że pomaganie dzieciakom tak jak to robi Fundacja, a także uświadamianie rodziców i bliskich jak radzić sobie z przemocą, ale także trudnymi emocjami i sytuacjami jest bardzo fajne. Jestem przekonana, że gdyby ktoś uświadomił moją mamę gdy byłam dzieckiem jak bardzo źle się dzieje w moim domu i środowisku, i wytłumaczył dlaczego zachowuję się tak „nieodpowiednio, nienormalnie” będąc ofiarą przemocy, zareagowałaby i uchroniłaby mnie przed nią. Dzięki temu, że znalazłam terapię, mama wspiera mnie i pomaga mi wiele lat później. Fundacja pomaga między innymi takim dzieciakom jak ja TERAZ.

Pasek_Zobacz_JESTEM-1

Krystyna Radomska-Paszczyk

Tu niedługo będzie opis.

Pasek_Zobacz_JESTEM-1

Sabina Danaj

Tu niedługo będzie opis.

Pasek_Zobacz_JESTEM-1

Anna Dyja

Tu niedługo będzie opis.

Pasek_Zobacz_JESTEM-1

Kinga Biskupska

Tu niedługo będzie opis.

Pasek_Zobacz_JESTEM-1

15731716_680746038766676_312481643_n Julia Kolasińska

Nazywam się Julia Kolasińska. Mam 14 lat, chodzę do gimnazjum. Chciałabym robić wszystko co jest możliwe. Nie umiem się zdecydować co najbardziej lubię, ale wiem , że ogromną frajdę sprawia mi bycie wolontariuszką.

Prawie od półtora roku pomagam w Fundacji Zobacz…Jestem. Dzięki otwartości fundacji mogłam spełnić swoje największe marzenie, by zostać wolontariuszem.

Na co dzień chodzę do szkoły muzycznej, angażuję się w wiele różnych akcji społecznych tam, gdzie nie ma ograniczenia wiekowego. Uwielbiam jeździć na rolkach, czytać książki (jak mam czas). Może to dziwne dla ludzi w moim wieku (a czasem nawet i starszych) –  lubię się uczyć. Kiedy byłam młodsza trenowałam wyczynowo taekwondo i pływanie. Zrezygnowałam, oddałam się muzyce.

Pasek_Zobacz_JESTEM-1

zdjęcie

Angelika Szelągowska-Mironiuk

Absolwentka studiów psychologicznych oraz dziennikarskich na Uniwersytecie Łódzkim, studentka ostatniego roku filologii polskiej. Uczestniczka kursu terapii systemowej rodzin w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. Pracuje jako psycholog w firmie szkoleniowej oraz jako copywriter. Jej pasją są harcerstwo oraz pole dance. W Fundacji zajmuje się pisaniem tekstów popularnonaukowych i promujących dbałość o zdrowie psychiczne.

Pasek_Zobacz_JESTEM-1

SONY DSC

Rafał Prusinowski

Jestem studentem psychologii klinicznej, który w wolnym czasie zajmuje się graniem na gitarze basowej. Jestem tu ponieważ warto pomagać!

Pasek_Zobacz_JESTEM-1

Aleksandra Wieczorek

Optymistycznie nastawiona do życia studentka psychologii. Interesuję się jeździectwem, wolnego czasu

nie wyobrażam sobie bez spotkań z przyjaciółmi przy kawie, dobrych książek i filmów oraz sportu.

Pasek_Zobacz_JESTEM-1

Dołączyć możesz na wiele sposobów:) nasze hasło to: POMAGAĆ MOŻE KAŻDY!

Możesz pomóc Nam na wiele sposobów:

  • pisząc artykuły naukowe lub popularnonaukowe
  • dzieląc się swoim doświadczeniem
  • pomagając nam w kontaktach z organizacjami na całym świecie
  • tworząc filmiki i grafiki reklamujące
  • tworząc audycje
  • tworząc bazy danych
  • rozdając ulotki reklamujące projekty i inne nasze działania
  • dzieląc się swoimi pomysłami

Przyjdź ;) zebrania wolontariuszy odbywają się w piątki o 18.00, co dwa tygodnie

zadzwoń: 883 337 883, napisz: marta.soczewka@zobaczjestem.pl,  https://www.facebook.com/ZobaczJestem