Warsztaty o zaburzeniach odżywiania się na Ursynowie – relacja

Zaczął się czas, w którym nasz Fundacyjny Zespół każdą sobotę spędza w pracy. Wcale nam to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie – ogromnie nas cieszy, kiedy w naszych zajęciach uczestniczy tyle osób.

Ubiegła sobota przebiegła w ferworze zajęć edukacyjnych „Zaburzenia odżywiania się – anoreksja, bulimia – objawy, powikłania, leczenie” współfinansowanych przez Urząd Dzielnicy Ursynów.

Na zajęcia przybyli rodzice, przyjaciele i partnerzy, którzy na co dzień stykają się z chorobą bliskim im osób. Byli również Ci, którzy chcą zdobywać wiedzę i zapobiegać pojawieniu się zaburzeń łaknienia.

Rozmawialiśmy o pierwszych objawach, możliwych przyczynach, powikłaniach somatycznych, a także lekach i środkach farmakologicznych pojawiających się w „apteczkach” osób chorych i ich nadużywaniu.

Zaburzenia odżywiania się-leki-2

Zastanawialiśmy się, jak można pomóc chorym dzieciom i młodym osobom, jak ich wspierać, co robić, a czego nie robić oraz o tym, jak my – rodzice i bliscy radzimy sobie w tej trudnej sytuacji.

Dziękujemy Ciepło Zimno Bistro za udostępnienie po raz kolejny lokalu, za powitanie nas zapachem kawy o poranku i za dogadzanie naszym podniebieniom różnymi pysznościami.

Zapraszamy na kolejne edycje warsztatów:

8 listopada 2014, 15 listopada 2014, 22 listopada 2014 w godzinach: 9-15
SŁOWO DAJE
ul. Pasaż Ursynowski 9/U3
02-784 Warszawa

Więcej na:

http://zobaczjestem.pl/nasze-projekty/ursynow-bezplatne-spotkania-dotyczace-zaburzen-odzywiania-anoreksji-bulimii-objawy-powiklania-leczenie/

Zaburzenia odżywiania się-leki-3