„W świecie szczęśliwych ludzi” projekt stworzony przez grupę licealistów.

Dziś chciałabym zaprosić Was do zapoznania się z projektem grupy licealistów, którzy wspólnie stworzyli projekt „W świecie szczęśliwych ludzi”, w ramach projektu „Zwolnieni z teorii”. Celem inicjatywy jest uświadomienie młodzieży, że rozmawianie o własnych problemach i potrzebach jest bardzo ważne, gdyż „trzymanie” wszystkiego w sobie może mieć poważne konsekwencje. Chcą również pokazać rodzicom, iż, to że w XXI wieku młodzież ma więcej możliwości wcale nie oznacza, że ma mniej problemów.
„Nasz projekt przedstawimy w formie spektaklu, którego scenariusz został stworzony przez nas, w oparciu o nasze doświadczenia, ponieważ wierzymy, że w taki sposób najłatwiej dotrzemy do odbiorców. Dodatkowo po przedstawieniu zaproszony przez nas psycholog rozszerzy temat depresji i opowie o niej z profesjonalnego punktu widzenia. Nasz spektakl zobaczą uczniowie klas ósmych i pierwszych liceum w różnych szkołach i placówkach na terenie Podhala.
Prowadzimy również stronę na serwisach Facebook i Instagram, na których umieszczamy różnego rodzaju posty związane z tematem naszego projektu

Jednak aby pomóc i uświadomić jeszcze większą ilość młodzieży potrzebujemy Pańskiej pomocy, w postaci udostępnienia linku naszej strony na Facebooku i/lub Instagramie. Dzięki temu wszyscy będą mogli edukować się z zakresu zdrowia psychicznego oraz zobaczyć nasz spektakl, który zostanie opublikowany wkrótce.”

Link do strony na Facebooku: https://www.facebook.com/W-świecie-szczęśliwych-ludzi-106069704303206/

Autorka: Veronika Sabara – przedstawicielka projektu „W świecie szczęśliwych ludzi”