„W pułapce myśli dla nastolatków” patronat nad książką

W pułapce myśli dla nastolatków” to książka wydana przez GWP, którą objęliśmy patronatem. Książka rozwija umiejętności radzenia sobie z różnymi emocjami, daje narzędzi, pokazuje jak radzić sobie w tym trudnym dla nastolatków czasie.

Jedna z najlepszych książek samopomocowych ostatnich lat stanowi doskonałe połączenie wyników najnowszych badań z niezwykle skutecznymi i praktycznymi poradami do wykorzystania od zaraz. W pułapce myśli – dla nastolatków to publikacja, która stanowi nawiązanie do bestsellera W pułapce myśli – tym razem została skierowana do młodych ludzi. To wyczerpujący poradnik, który wyróżnia lekki i bezpośredni język, a zawarte w nim przykłady, wskazówki i ćwiczenia odpowiadają problemom i wyzwaniom, przed jakimi stają młodzi ludzie.
W pułapce myśli dla nastolatków rozwija (najważniejsze) umiejętności potrzebne do radzenia sobie z trudnymi, czasem wręcz przytłaczającymi emocjami: stresem, brakiem wiary w siebie, wstydem, gniewem czy lękiem. Książka daje młodym ludziom jasny przekaz, że nie są w swoich uczuciach osamotnieni, a porady w niej zawarte pomagają przejść ten trudny etap życia z podniesioną głową.
Terapia akceptacji i zaangażowania, na której założeniach opiera się ta książka, uczy, jak zamiast koncentrować się na niepowodzeniach, problemach okresu dorastania czy codziennych zmaganiach, być bardziej uważnym, rozpoznawać swoje myśli i uczucia, akceptować siebie i swoje emocje oraz rozwiązywać problemy.
To lektura obowiązkowa nie tylko dla młodzieży, ale i rodziców, nauczycieli oraz terapeutów pracujących z tą grupą wiekową.

Dzięki książce młodzi ludzie:
• przezwyciężą trudne emocje związane z okresem dorastania
• nauczą się wykorzystywać siłę uważności w codziennych sytuacjach
• przestaną szukać w sobie wad i zaczną rozwiązywać swoje problemy
• zyskają pewność siebie i poczucie własnej wartości
• odnajdą wartości, które pomogą stworzyć życie, jakiego pragną

Nastolatki przywykły do tego, że dorośli mówią im, co mają robić i nie ma potrzeby pisać książek, w których będzie jeszcze więcej komenderowania. Ta książka ma ci pomóc w przeżywaniu życia na twój własny sposób. Sprzymierzeńcem podczas czytania i korzystania z niej będzie twoje pragnienie niezależności w życiu. Znajdziesz w niej pytania o to, na czym ci zależy i próby dotarcia do głębszej mądrości, którą nosisz w sobie. W pewnym sensie to ty musisz zdecydować, czy żyjesz własnym życiem, czy też należy ono do myśli i uczuć, które ci wpojono.
Steven C. Hayes, autor książki W pułapce myśli

Oto książka, która jest bogatą skarbnicą mądrości, współczucia i niezwykle praktycznych narzędzi, owocnie wspierających nastolatków w obliczu wyzwań życiowych. Lektura obowiązkowa nie tylko dla młodzieży, ale i rodziców, nauczycieli oraz terapeutów pracujących z tą grupą wiekową.
– Russ Harris, autor książek Zrozumieć ACT i Pułapka szczęścia

Młodość to czas odkrywania: świata, relacji z ludźmi i samego siebie. Ta książka może być twoim sprzymierzeńcem w tej pełnej wyzwań przygodzie. Nie tylko znajdziesz tu instrukcję obsługi swoich myśli i emocji, ale przede wszystkim zyskasz możliwość zdobycia umiejętności, dzięki którym odważysz się spełniać najgłębsze marzenia.
Joanna Steinke-Kalembka
psycholog, autorka bloga Edukowisko.pl

Bycie nastolatkiem jest piękną przygodą, wstępem do odważnego dorosłego życia. W czasie tej przygody można przeżyć zarówno to, co dobre, miłe, przyjemne, jak i to, co powoduje lęki i cierpienie, utrudnia zrozumienie własnych emocji, myśli czy zachowań. Książka inspiruje do odkrywania, rozbudzania ciekawości, wewnętrznej siły, by odważnie żyć w zgodzie ze swoimi wartościami.
Marta Szydłowska-Pierzak
psycholog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, założycielka Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego „Empatia

https://www.gwp.pl/w-pulapce-mysli-dla-nastolatkow-jak-skutecznie-poradzic-sobie-z-depresja-stresem-i-lekiem.html