Podziękowania dla Magdy Pisarskiej z II LO w Legnicy

Bardzo dziękujemy Magdzie Pisarskiej za artykuły, które dla Was pisze. Dziękujemy również za akcję uświadamiającą czym jest DEPRESJA, którą zorganizowała w swojej szkole i za zebrane pieniądze na rzecz naszej Fundacji w tym dniu.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali, którzy jedli pyszne ciasto oraz wrzucali pieniądze do puszki. Jest to duże wyzwanie dla nas. Magda jesteś NIESAMOWITA !

Poniżej możecie przeczytać relację – jak można pomagać i mówić o depresji

Dzień Walki Z Depresją W Szkole

23 lutego obchodziliśmy Dzień Walki Z Depresją. Depresja to coraz większy problem. Jest w czołówce najczęściej występujących chorób na świecie według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Według prognoz do 2020 roku będzie na drugim miejscu wśród najczęstszych chorób, a do 2030 roku – na pierwszym. Z tej okazji 22 lutego zorganizowałam akcje w mojej szkole, w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy. Na każdej przerwie wraz z pomocą kilku osób sprzedawałyśmy ciasta, babeczki i pączki. Każdy kto kupił jakąś słodkość mógł wylosować inspirujący cytat lub mądrość życiową. Uzbieraliśmy w sumie 300 zł! Cały dochód przeznaczony jest dla Fundacji Zobacz… JESTEM. Oprócz sprzedaży ciast, były dostępne również ulotki i plakaty, a na jednej z lekcji cała szkoła wysłuchała audycji przez radiowęzeł, która zawierała informacje o depresji, o jej objawach, gdzie szukać pomocy i jak postępować z osobą chorą. Mam ogromną nadzieję, że dzięki właśnie takim akcjom coraz więcej osób zauważy i uświadomi sobie jak poważne są różne zaburzenia psychiczne, a osobom które się z nimi zmagają będzie łatwiej o nich rozmawiać.