Otwarta grupa terapeutyczna dla kobiet w ciąży i mam małych dzieci chorujących na zaburzenia odżywiania się

Otwarta grupa terapeutyczna dla kobiet w ciąży i mam małych dzieci chorujących na zaburzenia odżywiania się (pregoreksja – anoreksja w ciąży, bulimia, kompulsywne objadanie, nocne jedzenie, ortoreksja)

Zaburzenia odżywiania stanowią istotne zagrożenie dla przebiegu ciąży, rozwoju dziecka oraz jego stanu zdrowia.

Skutki niedożywienia w życiu płodowym mogą ujawnić się już bardzo wcześnie w postaci zwiększonego ryzyka poronień, porodów przedwczesnych, wewnątrzmacicznego zahamowania wzrostu płodu i częstej śmiertelności okołoporodowej noworodka. Długoterminowymi konsekwencjami niedożywienia w życiu płodowym  dla dziecka mogą być zaburzenia w jego rozwoju biologicznym i psychomotorycznym oraz zwiększone ryzyko wystąpienia miażdżycy, otyłości, nadciśnienia i cukrzycy typu 2 w życiu dorosłym.

Coraz więcej badań donosi o pokoleniowym dziedziczeniu skłonności do zachorowania na zaburzenia odżywiania się.  Nie należy tego lekceważyć. Osoby chore na zaburzenia odżywiania się znajdują się  w grupie ryzyka osób u których rozwinie się depresja poporodowa.

Więcej: http://zobaczjestem.pl/zaburzenia-odzywiania-w-ciazy-pregoreksja/

Terapia grupowa umożliwia uczestnikom dzielenie się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, bycie dla siebie wzajemnie wsparciem oraz „lustrem” dającym informacje zwrotne na temat funkcjonowania w życiu codziennym np. w relacjach z innymi ludźmi.

W spotkaniach mogą uczestniczyć mamy z dziećmi

Udział grupie terapeutycznej poprzedzony jest bezpłatnym spotkaniem konsultacyjnym.

Grupa odbywać się będzie  we wtorki w godzinach 10.00 – 12.00 ( w zależności od zgłoszeń istnieje możliwość pracy grupy w godzinach popołudniowych).

Rozpoczynamy 6 września 2016r. kończymy 21 czerwca 2017r.

 Koszt udziału:

150 zł jednorazowa obecność / 400 zł miesięcznie (4 spotkania miesiącu)

Prowadząca:

Psycholog seksuolog –  Danuta Wieczorkiewicz

Zapisy:

Telefonicznie: 883 337 883

Mailowo: kontakt@zobaczjestem.pl