Kampania Zobacz… ZNIKAM

Nie pozwól mi zniknąć!

10 września br. Fundacja Zobacz… JESTEM rozpoczyna kampanię społeczną Zobacz… Znikam, której celem jest zwrócenie uwagi na problematykę samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Jest to pierwsza tego typu kampania w Polsce.

Co roku w Polsce samobójstwo popełnia prawie dwukrotnie więcej osób niż ginie
w wypadkach samochodowych. Ponad pół tysiąca z nich to dzieci i młodzież do 19 roku życia. Problem ten jednak wciąż funkcjonuje w społeczeństwie jako tabu.

Kampania Zobacz… Znikam obejmuje działania ukierunkowane na szeroko rozumianą edukację społeczną.  Rozpoczną się one wraz z obchodami Światowego Dnia Przeciwdziałania Samobójstwom tj. 10 września br. W Warsztacie przy ul. Placu Konstytucji 4 w Warszawie zostanie zorganizowana konferencja prasowa dotycząca rozpoczynającej się akcji. Tego samego dnia zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa – zobaczznikam.pl, która w całości będzie poświęcona tematyce samobójstw wśród najmłodszych osób. Kampania skierowana jest do otoczenia dzieci i młodzieży – do rodziców i instytucji, które mają z nimi bezpośredni kontakt.

Patronat honorowy nad kampanią objęli: Rzecznik Praw Dziecka, Międzynarodowe Towarzystwo Zapobiegania Samobójstwom (IASP) oraz Polskie Towarzystwo Suicydologiczne.