Jestem PoMoc spotkania dla rodziców i/lub specjalistów

W miesiącu listopadzie zapraszamy na dwa bezpłatne spotkania realizowane w ramach projektu Jestem PoMoc współfinansowanego ze środków miasta stołecznego Warszawa.

16 listopada 2019 spotkanie wykładowe dla psychologów szkolnych, pedagogów i nauczycie oraz osób z bliskiego otoczenie uczniów.

Pierwsze spotkanie (godz. 9:00 – 11:00) poświęcone będzie UZALEŻNIENIOM od środków psychoaktywnych ale również tych dostępnych w naszych apteczkach. Opowiemy o mechanizmach uzależnień, o tolerancji i profilaktyce. Spotkanie drugie (13:00-16:00 )będzie skupione wokół ZABURZEŃ ODŻYWIANIA SIĘ. Spróbujemy określić moment w którym odchudzanie staje się chorobą , czemu służy i jakie funkcje spełnia.

Spotkanie poprowadzi: Danuta Wieczorkiewicz – psycholog, seksuolog oraz Tomasz Nasewicz – farmaceuta.

Natomiast 23 listopada 2019, w godzinach 9:00 – 15:00 ostanie z cyklu spotkanie dla rodziców i opiekunów, teraz na temat PRZEMOCY. Będzie dużo na temat przemocy rówieśniczej, skupimy się na ofiarach przemocy ale też na oprawcach. Będzie to czas na wymianę doświadczeń własnych oraz waszych dzieci, opowiemy o rożnych towarzyszących emocjach oraz zastanowimy się jak przeciwdziałać.

Prowadzący: Danuta Wieczorkiewicz – psycholog, seksuolog, Karolina A. Robak – prawnik.