Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Pomogę bo mogę – wspólnie nakręcimy filmy- grupa III

29 października 2018 @ 17:00 - 19:00

Projekt , do którego zapraszamy studentów i dorosłych. Dzielimy się wiedzą by wspólnie nakręcić filmy. Zdobyte informacje będziecie mogli zastosować w swoim życiu jak i w trakcie kręcenia filmów. Będziemy dużo rozmawiać o tym jak pomóc, jak rozmawiać, czego unikać, jakie zachowania są niewłaściwe?

Podczas pierwszych pięciu spotkań będziemy rozmawiać o:

narkotykach, dopalaczach, uzależnieniach behawioralnych i asertywności – czym jest i jak ją stosować na co dzień. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania: czym są uzależnienia, jak się przed nimi chronić i gdzie szukać pomocy?

przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy i złości – jak sobie z nią radzić. Spróbujemy zastanowić się, czym jest hejt, czy przemoc ma znamiona fizyczne, jak rozpoznać sprawcę i ofiarę?
o anoreksji, bulimii, o byciu fit i poczuciu własnej wartości – o czynnikach budujących. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania: jak rozpoznać pierwsze symptomy, o ryzykownych metodach redukcji wagi, kiedy fit staje się chorobą?

samouszkodzeniach, autoagresji i sposobach kontroli emocji. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania: czy obgryzanie paznokci lub złe myślenie o sobie to autoagresja, czemu służy samookaleczenie?

myślach samobójczych, zachowaniach suicydalnych i stresie i jak sobie z nim radzić. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania: czy samobójstwa wśród młodzieży i dzieci to już epidemia, dlaczego młodzi ludzie tracą sens życia, jak można pokochać życie?

Kolejne trzy spotkania poświęcimy na pisanie scenariusza i kręcenie filmów – o formie, pomyśle i przesłaniu zdecydujecie wspólnie w grupie. My zapewniamy pomoc filmowców z kamerą na ramieniu.

Projekt współfinansowany ze środków m. st. Warszawy – dzielnica Śródmieście

Zapisy: grupy@zobaczjestem.pl
tel.: 883 337 883

Szczegóły

Data:
29 października 2018
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Fundacja Zobacz…JESTEM
ul.Czerniakowska 159 kl.I
Warszawa, mazowieckie 00-453 Polska
+ Google Map
Telefon:
883337883