Depresja, porozmawiajmy. Depresja u młodzieży

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Tematem przewodnim obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresja.

Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk, we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpienia psychicznego i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. Jako Fundacja wspieramy kampanię WHO mobilizując do działań w zakresie profilaktyki depresji w Polsce i na świecie.

Depresji można zapobiegać i można ją leczyć. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać,   pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i zachęcić więcej osób i ich bliskich do szukania pomocy.

Na naszej stronie znajdziecie informacje tworzone przez Światową Organizację Zdrowia, które odnoszą się do różnych form depresji i jej zapobiegania. Zaczynamy od depresji młodzieńczej:

Depresjamłodzieńcza