Bezpłatne grupy wsparcia dla rodziców – Projekt Jestem PoMoc

Twoje dziecko ma depresję, myśli samobójcze lub nawet targnęło się na swoje życie, a Ty jesteś w kropce? W kropce, a nie po przecinku, co mogłoby dać nadzieję na jakieś dalej, na jutro, na uśmiech. Jak często ludzie dają Ci odczuć, że to po Twojej stronie musi być wina cierpienia dziecka, choć mało kto wie, ile kosztuje Cię nie rozklejenie się, lecz powiek zapłakanych strachem dziecka. Ile razy pomyślałaś, że jesteś z tym sama? Ile razy pomyślałeś, że jest jak jest, bo wychodzisz do pracy i nie jesteś w stanie pomóc żonie uspokoić wystraszonego serca dziecka? Ile razy świat pozostawił Was, drodzy rodzice, na pastwę losu i ludzkich oskarżeń?

Ludzie z otoczenia często mówią, że to wina opiekunów prawnych, że dzieciaki zapadają na anoreksję, bulimię, depresję, stany lękowe czy zachowują się autoagresywnie. Mało kto pojmuje strach i walkę, jaką muszą podjąć rodzice i ich pociechy każdego dnia. Fundacja Zobacz… JESTEM, mimo doby pandemii, nie chce zostawiać cichych bohaterów w czterech ścianach zamkniętych z chorobą dziecka. Psycholożki fundacji wychodzą naprzeciw tym, których otoczenie zdaje się nie słyszeć i organizują grupy wsparcia online dla rodziców dzieci z zaburzeniami odżywiania oraz z zaburzeniami destrukcyjnymi.

W co drugą niedzielę, w godzinach 10:00 – 12:30 spotykać się będzie grupa wsparcia dla rodziców osób chorujących na zaburzenia odżywiania się, natomiast w co drugi czwartek, w godzinach 18:00-20:30 spotykać się będzie grupa wsparcia dla rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży przejawiających zachowania ryzykowne, autoagresywne. Jeśli Ty – dzielny Rodzicu – czujesz, że dryfujesz na morzu swoich własnych łez, wylanych z bezsilności, to te spotkania są właśnie dla Ciebie. Otrzymasz wsparcie jakiego potrzebujesz oraz możesz zobaczyć, że nie jesteś sam i stać się nadzieją dla innych.

Nie wstydź się prosić o PoMoc, bo moc jest w Tobie. Pozwól innym tą siłę w sobie odkryć.

Spotkania grup wsparcia dla rodziców i opiekunów realizowane w ramach projektu Jestem…PoMoc, współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy.